Dom realGREEN ZX150 - Domy realGREEN tanie w budowie i eksploatacji

Dom realGREEN ZX150

Dom realGREEN 35
9 marca 2023
Dom realGEEN Z454 GP (P)
6 marca 2023
 


Dom realGREEN ZX150 to dom parterowy z płaskim dachem w stylu nowoczesnym.

Dom został podzielony na dwie strefy: dzienną i nocną. Z lewej strony znajduje się część dzienna, czyli salon łączony z jadalnią, kuchnia, spiżarnia oraz WC. Z prawej strony znajduje się część nocna, w której umiejscowione zostały trzy sypialnie, garderoba, łazienka oraz pralnia. Z salonu możemy dostać się bezpośrednio na taras. 

Dwustanowiskowa wiata, którą można zabudować a tym samym przekształcić ją w dwustanowiskowy garaż. Dla osób, które chcą powiększyć metraż domu mamy idealne rozwiązanie - wiatę możemy również przekształcić w dodatkowe pomieszczenia mieszkalne.
Projekt domu realGREEN Zx150 będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie nowoczesność i komfort powierzchni ok. 100 m2.

Budowę domu realGREEN ZX150 realizujemy do Stanu Deweloperskiego (SD)

 
1Stan Deweloperski

 

 

Specyfikacja ZX150 SD v1.1

Dom ZX150 – Stan Deweloperski (SD)
Cena: 495 000 zł (zawiera VAT 8%)

Ściany konstrukcyjne zewnętrzne

Konstrukcja ściany szkieletowa wykonana z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego C24, drewno suszone komorowo, czterostronnie strugane. Konstrukcja szkieletowa wypełniona styropianem gr. 145 mm, zamknięta obustronnie płytami OSB3 gr. 15mm (elementy prefabrykowane w zakładzie).  Położenie na ścianach budynku wiatroizolacji od zewnątrz.

Elewacje

Ściany konstrukcyjne ocieplone dodatkowo od zewnątrz warstwą 50 mm styropianu EPS70 Styropmin. Siatka zbrojąca zatopiona w kleju (w przypadku montażu rolet podtynkowych wymagane jest zastosowanie styropianu 20 cm).

Strop i sufit

Konstrukcję stropu stanowią dolne pasy wiązarów dachowych z drewna konstrukcyjnego C24. Poszycie płytą OSB3 15 mm, montowana do konstrukcji stropu. Izolacja termiczna stropodachu wełną celulozową o grubości 30 cm. Od wewnątrz folia paroizolacyjna oraz suche tynki (płyty GK bez spoinowania) na całej powierzchni sufitu.

Dach

Dach płaski. Konstrukcja dachu i stropu: prefabrykowane wiązary dachowe z drewna konstrukcyjnego C24. Kąt nachylenia połaci: 2 stopnie. Wiązary zaprojektowane specjalnie tak, aby tworzyły attykę o wysokości 35 cm. 

Pokrycie dachu

Poszycie z płyt OSB pokryte nowoczesnym systemem hydroizolacji z zastosowaniem powłoki polimerowej – hybryda polimocznikowa. Możliwe zastosowanie różnych barw z palety kolorów producenta. 

Rynny

Kompletne orynnowanie. Rynny i rury spustowe PCV w kolorze wybranym przez Inwestora z palety dostępnych kolorów standardowych. Średnica rynny 125 mm, rury 90 mm.

Okna

Okna i drzwi balkonowe PCV o współczynniku Uw <= 0,9 W/(m2*K). Profil standardowy 6-komorowy w kolorze białym z obu stron, pakiet 3-szybowy, system okuć rozwierno-uchylny. Szczelny montaż na ciepłym parapecie XPS z wykorzystaniem taśm: paroizolacyjnej i paroprzepuszczalnej. Parapety zewnętrzne z blachy w kolorze pokrycia dachu. Zaślepki parapetu wykonane z tworzywa PCV w kolorze zbliżonym do koloru parapetu. Zakres nie obejmuje parapetów wewnętrznych.

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne wejściowe (front) firmy KMT lub podobne.
Drzwi zewnętrzne wejściowe (od strony wiaty) model: Rodan firmy Pantor lub podobne.

Ściany wewnętrzne

Wewnętrzne ściany nośne wykonane na ruszcie z drewna konstrukcyjnego C24 (suszone komorowo, czterostronnie strugane), płytowane obustronnie OSB. Konstrukcja pozostałych ścian działowych wykonana w systemie suchej zabudowy na profilach stalowych. Izolacja akustyczna ścian działowych wełną mineralną. Suche tynki w każdym pomieszczeniu (poszycie wszystkich ścian wewnętrznych płytami GK bez spoinowania, w łazience płyty GK wilgocioodporne tzw. zielone).

Instalacje wodno-kanalizacyjne

Instalacje wod-kan wykonywane są w fundamencie. Instalacje wykonane wg projektu wykonawczego.

Uzbrojenie rozdzielacza wody ciepłej i zimnej. Podprowadzenie na odpowiednią wysokość kształtek kanalizacyjnych do montażu armatury łazienkowej. Stelaż pod toaletę oraz pod bidet podtynkowy TECE H112 BASE lub podobny. Specyfikacja nie obejmuje urządzenia do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Instalacje elektryczne

Instalacja elektryczna 230V wykonana wg projektu wykonawczego. Punkty oświetleniowe oraz gniazda elektryczne wg projektu wykonawczego. Osprzęt elektryczny serii podstawowej, w kolorze białym. Tablica rozdzielcza oraz jej spięcie. Instalacja antenowa. Instalacja alarmowa. Instalacja pod kino domowe i pod monitoring. Instalacja systemu inteligentnego domu. 

Instalacje wentylacyjne

Instalacja wykonana izolowanymi rurami elastycznymi wg projektu. Rozprowadzenie do punktów nawiewu świeżego powietrza oraz poboru zużytego. Zakończenie wszystkich punktów nawiewu i czerpania powietrza anemostatami. Instalacja przygotowana do podłączenia centrali rekuperacyjnej. 

Specyfikacja ZX150 SD v1.1
Aktualizacja 14.02.2024

Oto dokładne wymiary domu realGREEN Zx150

oraz minimalne wymiary działki wymagane do jego budowy
 

  realGREEN ZX150

Powierzchnia użytkowa/netto

106,6 / 108,6 m²

Powierzchnia zabudowy

134,6 m²

Kubatura

275,91 m²

Wysokość domu

4,1 m

Kąt nachylenia dachu

2 stopni

Powierzchnia dachu

178,94 m²

Ilość pokojów

4

Technologia

Prefabrykowane panele ścienne (płyty warstwowe o rdzeniu styropianowym). Przeniesienie obciążeń: konstrukcja szkieletowa.

Instalacja grzewcza w projekcie

Ogrzewanie elektryczne pompą ciepła powietrze-powietrze (klimatyzator kanałowy)

Wentylacja w projekcie

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

Energia pierwotna

38,25 kWh/m²/rok

Energia końcowa

21,85 kWh/m²/rok

 

PARTER 106,6 / 108,6 m²

Sień

5,3 m²

Hol

8,2 m²

Kuchnia 

12,4 m²

Spiżarnia

2,3 m²

WC

1,8 m²

Garderoba

2,2 m²

Pokój

10,2 m²

Pokój

11,5 m²

Pralnia

 3,1 m²

Pokój

14,9 m²

Łazienka

8,2 m²

Pomieszczenie
gospodarcze

2,1 m²

Wiata

 40,8 m²

Minimalne wymiary działki (przyczytaj uwagi poniżej)  

Szerokość

24,95 m

Długość

20,95 m

Wymiary elewacji frontowej

18,12 m

Rozmiary działki minimalnej podane na podstawie przepisów ogólnych tj. par. 12 ust. 1 Rozporządzenia WT2021 ). Uwaga! W specyficznych sytuacjach możliwe jest sytuowanie w odległości mniejszej niż powyżej podane (np. w odległości 1,5 m od granicy działki w przypadku, gdy budynek zwrócony jest w stronę granicy ścianą bez okien i bez drzwi, gdy pozwalają na to zapisy planu miejscowego) jak również w specyficznych sytuacjach konieczne jest sytuowanie budynku w odległościach większych niż podane powyżej (np. w przypadku gdy działka graniczny działką z klasyfikowaną jako leśna lub gdy na sąsiedniej działce znajduje sie budunek). Usytuowanie budynku na działce zależy m.in. od MPZP/WZ, od usytuowania względem innych budynków, od odległości od granic działki, od odległości od dróg publicznych.

Budowa z firmą Real Green jest elementem procesu budowy w "systemie zleconym" w którym formalności związane z budową znajdują się po stronie inwestora. Przed podjęciem decyzji o budowie na Państwa działce rekomendujemy konsultację usytuowania budynku z uprawnionym projektantem.

Kliknij poniżej i pobierz szczegółową dokumentację
Pobierz pliki
Galeria zdjęć

Zobacz jak wygląda nasz dom i jak możesz go urządzić

Podana prezentacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 i następnych KC.

Informacja dotycząca ogrzewania domów realGREEN pompami ciepła powietrze-powietrze 

Dobierając urządzenia do systemów ogrzewania zawartych w specyfikacji zakresu budowy Stan Deweloperski Rozszerzony v2.0x kierowaliśmy się podejściem nr 1. Prosimy mieć to na uwadze.

***

Dobierając urządzenia do systemu ogrzewania domu pompą ciepła powietrze – powietrze (klimatyzator kanałowy) można przyjąć jeden z dwóch sposobów podejścia do tego zagadnienia: 

Podejście nr 1

Na pierwszym miejscu stawiamy kwestie ekonomiczne (tj. możliwie niski koszt początkowy inwestycji oraz niskie koszty eksploatacji). Tą ścieżką dochodzimy do rozwiązań niedrogich i pracujących optymalnie przez większość czasu lecz konsekwencją może być niedobór mocy grzewczej w okresach dwucyfrowych temperatur ujemnych. Co za tym idzie  konieczność przewidzenia przez Inwestora i zastosowania dodatkowego ogrzewania, którym może być np. ogrzewanie elektryczne oporowe (maty, folie grzewcze, grzejniki naścienne, grzejniki wolnostojące itp).

Podejście nr 2

Na pierwszym miejscu stawiamy wygodę i komfort użytkowania przez cały sezon grzewczy praktycznie bez konieczności dodatkowych urządzeń grzewczych. Z takim podejściem wiąże się zastosowanie urządzeń o wyższej mocy, które są droższe (większa inwestycja początkowa) niż urządzenia w podejściu nr 1, oraz które to urządzenia przez większość czasu pracy pobierają więcej energii elektrycznej niż w podejściu nr 1. Dzięki większej mocy są w stanie dostarczyć większą ilość ciepłego powietrza w ciągu godziny, niż jednostki o niższej mocy. W przypadku zewnętrznych temperatur powyżej -5 stopni Celsjusza (występujących w 80-90% sezonu grzewczego) nie jest to potrzebne. Jednak dzięki temu w przypadku dwucyfrowych  temperatur ujemnych są w stanie (pomimo  obniżenia wydajności i sprawności w wyniku pracy w tych niskich temperaturach ) zapewnić wystarczającą ilość energii do ogrzania domu do temperatur wymaganych przez przepisy.

***

W razie potrzeby możemy zaoferować niedrogie ogrzewanie dodatkowe (w oparciu np. o naścienne grzejniki elektryczne Atlantic lub Airelec) lub zaoferować wariant z pompą ciepła zaprojektowany wg podejścia nr 2.  Dodatkowe ogrzewanie elektryczne powinno być zasilane z wydzielonych obwodów elektrycznych przewidzianych do tego celu w tablicy rozdzielczej, dlatego należy je uwzględnić na etapie uzgadniania szczegółów budowy.