Dom realGREEN 35 - Domy realGREEN tanie w budowie i eksploatacji

Dom realGREEN 35

Dom realGREEN ZX150
9 marca 2023
 


realGREEN 35 to piekny i przestronny dom w stylu nowoczesnej stodoły. Dzięki dużej przeszklonej ścianie szczytowej i otwartej formie wnętrza parter i antresola zostają przepełnione dziennym światłem.

Wnętrze realGREEN35 zostało wykorzystane do maksimum, nie ma tu zbędnych kątów czy przestrzeni, każdy centymetr kwadratowy został funkcjonalnie zoptymalizowany. Setki symulacji podczas projektowania pokazały, że to najlepszy rozkład pomieszczeń w tym formacie domu, przez co charakteryzuje się on bardzo funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń. Projektanci zaplanowali dużą strefę dzienną z otwartą kuchnią, łazienką oraz dwie sypialnie na górze lub sypialnie i otwartą przestrzeń na antresoli przeznaczoną np. na pracownię. Pod schodami urządzić można szafę, na górze garderobę wraz z miejscem na urządzenia utrzymujące komfort w domu np. rekuperator lub pompę kanałową. Słoneczny i duży salon powiększyć można dodatkowo o taras, który dzięki dużym oknom łączy się z wnętrzem przedłużając strefę wypoczynku.

Budowa domu realGREEN 35 jest możliwa w stanie surowym otwartym. Oferujemy również PAKIETY ROZSZERZAJĄCE stan surowy otwarty.

 Sprawdź co oferuje każdy z pakietów i wybierz najlepszą dla siebie opcję.
 
1Stan Surowy Otwarty

Specyfikacja realGREEN 35 SO v1.0

Dom RG 35 – Stan Surowy Otwarty(SSO)
CENA: 92 600  zł (zawiera VAT 8%)

OFERTA DOTYCZY DOMU BUDOWANEGO JAKO BUDYNEK REKREACJI INDYWIDUALNEJ

Fundament

Fundament punktowy, beton B25

Ściany konstrukcyjne zewnętrzne

Konstrukcja ściany szkieletowa wykonana z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego C24, drewno suszone komorowo, czterostronnie strugane. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej płytami OSB3 15 mm – styropian 145 mm – OSB3 15 mm.

Dach

Dach dwuspadowy. Kąt nachylenia 27 stopni. Konstrukcja dachu i stropu – panele warstwowe o grubości 18,5 cm. Konstrukcja szkieletowa wykonana z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego C24, drewno suszone komorowo, czterostronnie strugane. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej płytami OSB3 15mm – styropian 145mm – OSB3 15 mm.

Ściany wewnętrzne

Wewnętrzne ściany nośne wykonane z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego C24, drewno suszone komorowo, czterostronnie strugane. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej płytami OSB3 15mm – styropian 145mm – OSB3 15 mm (panele warstwowe o grubości 13 cm).

Podłoga

Ciepła podłoga (panele warstwowe) nad gruntem (elementy znajdujące się nad gruntem zabezpieczone preparatem bitumicznym).

Specyfikacja RG 35 So v1.0
Aktualizacja 14.02.2024

2Pakiety Rozszerzające

 

 realGREEN 35 

PAKIETY ROZSZERZAJĄCE STAN SUROWY OTWARTY DO STANU DEWELOPERSKIEGO

OFERTA DOTYCZY DOMU BUDOWANEGO JAKO BUDYNEK REKREACJI INDYWIDUALNEJ

Pakiet
DACH
12 500 zł

Pokrycie dachu blachą T-Panel, kolor antracytowy, obróbka blacharska, rynny PCV kwadratowe.

Pakiet
OKNA I DRZWI
20 750 zł

Okna PCV SONAROL Perfectherm, o współczynniku Uw <= 0,9 W/(m2*K). Profil standardowy 6-komorowy w kolorze wewnętrzny – biały, zewnętrzny – antracyt, pakiet 3-szybowy, system okuć rozwierno-uchylny. Parapety zewnętrzne z blachy w kolorze pokrycia dachu. Zaślepki parapetu wykonane z tworzywa PCV w kolorze zbliżonym do koloru parapetu. Drzwi zewnętrzne izolowane z poszyciem metalowym, w kolorze antracytowym.

Pakiet 
ELEWACJA
18 000 zł

Membrana wiatroizolacyjna, izolacja zewnętrzna styropianem o grubości 5 cm, ruszt drewniany, blacha trapezowa lub na rąbek.

Pakiet INSTALACJA ELEKTRYCZNA
5 500 zł

7 punktów oświetleniowych, 11 gniazd, 2 podłączenia 3-fazowe do kuchni indukcyjnej i przepływowego ogrzewacza wody,. Osprzęt elektryczny serii podstawowej, w kolorze białym. Tablica rozdzielcza (6 obwodów) wraz z zabezpieczeniami.

Pakiet INSTALACJA WOD.-KAN.
3 750 zł

Podprowadzenie na odpowiednią wysokość kształtek kanalizacyjnych i wodociągowych do montażu armatury łazienkowej. Stelaż WC podtynkowy.

Pakiet 
WENTYLACJA
9 550 zł

Trzy indywidualne rekuperatory ścienne ALNOR HRU-WALL 150-60 lub zbliżone.

Pakiet 
OGRZEWANIE
15 500 zł

Pompa ciepła powietrze – powietrze naprzemiennie. Jednostki naścienne 2 sztuki po jednej na górze i na dole.

Pakiet 
PŁYTOWANIE
9 000 zł

Poszycie wszystkich ścian i sufitów wewnątrz domu płytami GK bez spoinowania. W łazience płyty GK wilgocioodporne tzw. zielone, montaż folii paroizolacyjnej.

Specyfikacja RG 35 SSO v1.0
Aktualizacja 14.02.2024

Oto dokładne wymiary domu realGREEN 35

oraz minimalne wymiary działki wymagane do jego budowy
 

  realGREEN 35

Powierzchnia użytkowa / netto

43,8 m² / 52,0 m²

Powierzchnia zabudowy

35,0 m²

Wysokość domu

5,55 m

Kąt nachylenia dachu

27 stopni

Wysokość ścianki kolankowej

1,2 m

Typ domu

SIP

PARTER

29,7 m²

Kuchnia

6,5 m²

Salon

19,9 m²

Łazienka

3,3 m²

PODDASZE

14,1/22,3 m²

Pokój

7,9 / 11,8 m²

Pokój

 6,2 / 10,5 m²

Minimalne wymiary działki  

Szerokość

15,31 m

Długość

13,11 m

Wymiary elewacji frontowej

8,31 m

Rozmiary działki minimalnej podane na podstawie przepisów ogólnych tj. par. 12 ust. 1 Rozporządzenia WT2021 ). Uwaga! W specyficznych sytuacjach możliwe jest sytuowanie w odległości mniejszej niż powyżej podane (np. w odległości 1,5 m od granicy działki w przypadku, gdy budynek zwrócony jest w stronę granicy ścianą bez okien i bez drzwi, gdy pozwalają na to zapisy planu miejscowego) jak również w specyficznych sytuacjach konieczne jest sytuowanie budynku w odległościach większych niż podane powyżej (np. w przypadku gdy działka graniczny działką z klasyfikowaną jako leśna lub gdy na sąsiedniej działce znajduje sie budunek). Usytuowanie budynku na działce zależy m.in. od MPZP/WZ, od usytuowania względem innych budynków, od odległości od granic działki, od odległości od dróg publicznych.

Budowa z firmą Real Green jest elementem procesu budowy w "systemie zleconym" w którym formalności związane z budową znajdują się po stronie inwestora. Przed podjęciem decyzji o budowie na Państwa działce rekomendujemy konsultację usytuowania budynku z uprawnionym projektantem.

Galeria zdjęć

Zobacz jak wygląda nasz dom i jak możesz go urządzić

Podana prezentacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 i następnych KC.

Informacja dotycząca ogrzewania domów realGREEN pompami ciepła powietrze-powietrze 

Dobierając urządzenia do systemów ogrzewania zawartych w specyfikacji zakresu budowy Stan Deweloperski Rozszerzony v2.0x kierowaliśmy się podejściem nr 1. Prosimy mieć to na uwadze.

***

Dobierając urządzenia do systemu ogrzewania domu pompą ciepła powietrze – powietrze (klimatyzator kanałowy) można przyjąć jeden z dwóch sposobów podejścia do tego zagadnienia: 

Podejście nr 1

Na pierwszym miejscu stawiamy kwestie ekonomiczne (tj. możliwie niski koszt początkowy inwestycji oraz niskie koszty eksploatacji). Tą ścieżką dochodzimy do rozwiązań niedrogich i pracujących optymalnie przez większość czasu lecz konsekwencją może być niedobór mocy grzewczej w okresach dwucyfrowych temperatur ujemnych. Co za tym idzie  konieczność przewidzenia przez Inwestora i zastosowania dodatkowego ogrzewania, którym może być np. ogrzewanie elektryczne oporowe (maty, folie grzewcze, grzejniki naścienne, grzejniki wolnostojące itp).

Podejście nr 2

Na pierwszym miejscu stawiamy wygodę i komfort użytkowania przez cały sezon grzewczy praktycznie bez konieczności dodatkowych urządzeń grzewczych. Z takim podejściem wiąże się zastosowanie urządzeń o wyższej mocy, które są droższe (większa inwestycja początkowa) niż urządzenia w podejściu nr 1, oraz które to urządzenia przez większość czasu pracy pobierają więcej energii elektrycznej niż w podejściu nr 1. Dzięki większej mocy są w stanie dostarczyć większą ilość ciepłego powietrza w ciągu godziny, niż jednostki o niższej mocy. W przypadku zewnętrznych temperatur powyżej -5 stopni Celsjusza (występujących w 80-90% sezonu grzewczego) nie jest to potrzebne. Jednak dzięki temu w przypadku dwucyfrowych  temperatur ujemnych są w stanie (pomimo  obniżenia wydajności i sprawności w wyniku pracy w tych niskich temperaturach ) zapewnić wystarczającą ilość energii do ogrzania domu do temperatur wymaganych przez przepisy.

***

W razie potrzeby możemy zaoferować niedrogie ogrzewanie dodatkowe (w oparciu np. o naścienne grzejniki elektryczne Atlantic lub Airelec) lub zaoferować wariant z pompą ciepła zaprojektowany wg podejścia nr 2.  Dodatkowe ogrzewanie elektryczne powinno być zasilane z wydzielonych obwodów elektrycznych przewidzianych do tego celu w tablicy rozdzielczej, dlatego należy je uwzględnić na etapie uzgadniania szczegółów budowy.