Kontakt - Domy realGREEN tanie w budowie i eksploatacji

Kontakt


Napisz do nas!

Jesteś zainteresowany budową domu? Masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania? Napisz do nas, korzystając z formularza kontaktowego. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
realGREEN Sp. z o.o.

Osiedle Niewiadów 49
97-225 Ujazd, Polska

domy@realgreen.pl

NIP: 7732485489
REGON: 369521760

Sekretariat

sekretariat@realgreen.pl

Sprzedaż domów

+48 44 731 19 00
domy@realgreen.pl

Realizacja Inwestycji

Kontakt dla Klientów posiadających zawartą umową budowlaną

+48 44 731 19 01
(po uzyskaniu połączenia wybierz 2)
moja.budowa@realgreen.pl

Dział technologii HVAC - pompy ciepła, rekuperacja, klimatyzacja

+48 790 787 874
+48 603 449 223
+48 537 186 191
biuro@realgreen.tech
realgreen.tech

Serwis i Reklamacje
+48 44 731 19 00
reklamacje@realgreen.pl

Zakupy i zaopatrzenie budów

+48 697 571 110


Formularz kontaktowy


  Informacja dotycząca ogrzewania domów realGREEN pompami ciepła powietrze-powietrze 

  Dobierając urządzenia do systemów ogrzewania zawartych w specyfikacji zakresu budowy Stan Deweloperski Rozszerzony v2.0x kierowaliśmy się podejściem nr 1. Prosimy mieć to na uwadze.

  ***

  Dobierając urządzenia do systemu ogrzewania domu pompą ciepła powietrze – powietrze (klimatyzator kanałowy) można przyjąć jeden z dwóch sposobów podejścia do tego zagadnienia: 

  Podejście nr 1

  Na pierwszym miejscu stawiamy kwestie ekonomiczne (tj. możliwie niski koszt początkowy inwestycji oraz niskie koszty eksploatacji). Tą ścieżką dochodzimy do rozwiązań niedrogich i pracujących optymalnie przez większość czasu lecz konsekwencją może być niedobór mocy grzewczej w okresach dwucyfrowych temperatur ujemnych. Co za tym idzie  konieczność przewidzenia przez Inwestora i zastosowania dodatkowego ogrzewania, którym może być np. ogrzewanie elektryczne oporowe (maty, folie grzewcze, grzejniki naścienne, grzejniki wolnostojące itp).

  Podejście nr 2

  Na pierwszym miejscu stawiamy wygodę i komfort użytkowania przez cały sezon grzewczy praktycznie bez konieczności dodatkowych urządzeń grzewczych. Z takim podejściem wiąże się zastosowanie urządzeń o wyższej mocy, które są droższe (większa inwestycja początkowa) niż urządzenia w podejściu nr 1, oraz które to urządzenia przez większość czasu pracy pobierają więcej energii elektrycznej niż w podejściu nr 1. Dzięki większej mocy są w stanie dostarczyć większą ilość ciepłego powietrza w ciągu godziny, niż jednostki o niższej mocy. W przypadku zewnętrznych temperatur powyżej -5 stopni Celsjusza (występujących w 80-90% sezonu grzewczego) nie jest to potrzebne. Jednak dzięki temu w przypadku dwucyfrowych  temperatur ujemnych są w stanie (pomimo  obniżenia wydajności i sprawności w wyniku pracy w tych niskich temperaturach ) zapewnić wystarczającą ilość energii do ogrzania domu do temperatur wymaganych przez przepisy.

  ***

  W razie potrzeby możemy zaoferować niedrogie ogrzewanie dodatkowe (w oparciu np. o naścienne grzejniki elektryczne Atlantic lub Airelec) lub zaoferować wariant z pompą ciepła zaprojektowany wg podejścia nr 2.  Dodatkowe ogrzewanie elektryczne powinno być zasilane z wydzielonych obwodów elektrycznych przewidzianych do tego celu w tablicy rozdzielczej, dlatego należy je uwzględnić na etapie uzgadniania szczegółów budowy.