Dom realGEEN Z454 GP (P) - Domy realGREEN tanie w budowie i eksploatacji

Dom realGEEN Z454 GP (P)

Dom realGREEN ZX150
9 marca 2023
Dom realGEEN Z454 (P)
6 marca 2023
 


Dom realGREEN Z454GP (P) o prostym i uniwersalnym układzie, z podziałem na część dzienną oraz sypialną.

To parterowy dom, do którego wchodzimy przez zadaszone wejście do sieni, a z niej prosto do korytarza. Część sypialna zawiera trzy pokoje i duża łazienka. Część dzienna to salon połączony z kuchnią i jadalnią.
Taki układ pozwala na wspólne spędzanie czasu nawet w dużym, rodzinnym gronie oraz gwarantuje przestrzeń do przyjmowania gości. W salonie znajdują się drzwi tarasowe z widokiem na taras i ogród. To również idealne miejsce na spędzanie czasu z bliskimi lub relaks.

Dla domu realGREEN Z454GP (P) oferujemy pakiet rozszerzający PODDASZE "ABC", który obejmuję modyfikacje niezbędne do samodzielnego wykonania w przyszłości adaptacji poddasza jako użytkowego.
Dla domu realGREEN Z454GP (P) oferujemy również pakiet rozszerzający PŁASKI DACH NAD GARAŻEM, który obejmuję modyfikacje niezbędne do samodzielnego wykonania tarasu w przyszłości. 
 

 

uBudowę domu realGREEN Z454GP (P) realizujemy do Stan Deweloperskiego (SD) wg specyfikacji poniżej, w cenie 386 900 zł (w tym VAT 8%).

 
1Stan Deweloperski

Dom Z454 GP

Stan Deweloperski (SD) v2.16

Ściany konstrukcyjne zewnętrzne

Konstrukcja ściany szkieletowa wykonana z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego C24, drewno suszone komorowo, czterostronnie strugane. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej płytami OSB3 15 mm-styropian 145mm-OSB3 15 mm. Położenie na ścianach budynku wiatroizolacji od zewnątrz. Od wewnątrz folia paroizolacyjna oraz suche tynki (płyty GK bez spoinowania) na całej powierzchni ścian konstrukcyjnych.

Elewacje

Ściany konstrukcyjne ocieplone dodatkowo od zewnątrz warstwą 50 mm styropianu EPS70 Styropmin. Siatka zbrojąca zatopiona w kleju (zakres nie obejmuje wykonania tynku cienkowarstwowego).

Strop i sufit

Konstrukcję stropu stanowią dolne pasy wiązarów dachowych z drewna konstrukcyjnego C24. Poszycie płytą OSB3 15 mm, montowana do konstrukcji stropu. Izolacja termiczna stropu wełną celulozową. Wewnątrz folia paroizolacyjna. Wewnątrz suche tynki na całej powierzchni sufitu (bez szpachlowania spoin). Garaż: strop otwarty.

Ściany szczytowe

Płyta OSB zamocowana wkrętami do wiązarów zewnętrznych ustawionych na skraju ścian nośnych. Na zewnątrz styropian gr 50 mm EPS70.

Pokrycie dachu

Konstrukcja dachu i stropu – wiązary dachowe z drewna konstrukcyjnego C24. Membrana dachowa mocowana bezpośrednio do wiązarów dachowych. Kontrłaty i łaty impregnowane środkiem grzybobójczym i owadobójczym. Pokrycie: blachodachówka Blachotrapez Kingas Eco Plus gr. 0,5 mm w kolorze Ral 7016 (antracyt) z powłoką poliester mat, gr. 25 mikronów. Podbitka PCV nie objęta zakresem.

Rynny

Kompletne orynnowanie. Rynny i rury spustowe PCV w kolorze wybranym przez Inwestora z palety dostępnych kolorów standardowych. Średnica rynny 125 mm, rury 90 mm.

Okna

Okna i drzwi balkonowe PCV o współczynniku Uw <= 0,9 W/(m2*K). Profil standardowy 6-komorowy w kolorze białym z obu stron, pakiet 3-szybowy, system okuć rozwierno-uchylny. Szczelny montaż na ciepłym parapecie XPS z wykorzystaniem taśm: paroizolacyjnej i paroprzepuszczalnej. Parapety zewnętrzne z blachy w kolorze pokrycia dachu. Zaślepki parapetu wykonane z tworzywa PCV w kolorze zbliżonym do koloru parapetu.

Drzwi zewnętrzne

Nie objęte zakresem SD.

  • Uwaga! Promocja! O ile Inwestor nie zadecyduje inaczej, drzwi zewnętrzne o standardzie ekonomicznym dostarczamy i montujemy GRATIS. Drzwi i ich montaż nie są objęte gwarancją.

Brama garażowa

Brama garażowa uchylna, nieocieplona, otwierana ręcznie. Brama klasy ekonomicznej typu Wiśniowski Novum lub zbliżona. Blacha ocynkowana, przetłoczenia pionowe niskie. Dostępne kolory: grafit (RAL 7016), brązowy (RAL 8014), biały (RAL 9016).

Ściany wewnętrzne

Wewnętrzne ściany nośne wykonane na ruszcie z drewna konstrukcyjnego C24 (suszone komorowo, czterostronnie strugane), płytowane obustronnie OSB. Konstrukcja pozostałych ścian działowych wykonana w systemie suchej zabudowy na profilach stalowych. Izolacja akustyczna ścian działowych wełną mineralną. Suche tynki w każdym pomieszczeniu (poszycie wszystkich ścian wewnętrznych płytami GK bez spoinowania, w łazience płyty GK wilgocioodporne tzw. zielone). Drzwi wewnętrzne nie objęte zakresem SDR.

Instalacja wodno – kanalizacyjna

Instalacja wykonana wg projektu wykonawczego, uzbrojenie rozdzielacza wody ciepłej i zimnej. Podprowadzenie na odpowiednią wysokość kształtek kanalizacyjnych do montażu armatury łazienkowej. Stelaż WC podtynkowy TECE H112 BASE lub podobny.

Instalacja elektryczna

Instalacja elektryczna 230V wykonana wg projektu wykonawczego. Po jednym punkcie oświetleniowym w każdym pomieszczeniu oraz po trzy gniazda. W garażu jeden punkt oświetleniowy i 2 gniazda. Osprzęt elektryczny serii podstawowej, w kolorze białym. Tablica rozdzielcza oraz jej spięcie. Instalacja antenowa. Instalacja alarmowa.

Instalacja wentylacyjna

Instalacja wykonana izolowanymi rurami elastycznymi wg projektu. Rozprowadzenie do punktów nawiewu świeżego powietrza oraz poboru zużytego. Zakończenie wszystkich punktów nawiewu i czerpania powietrza anemostatami. Instalacja przygotowana do podłączenia centrali rekuperacyjnej. Nie obejmuje centrali.

Specyfikacji Z454 GP SD v2.16
Aktualizacja 1.03.2023

2Pakiet PODDASZE ABC

 

 

Pakiet „PODDASZE ABC”

Dla domu Z454(P) lub Z454GP(P)

Dostosowane wiązary dachowe

Odpowiednia nośność stropu, podniesiona ścianka kolankowa, rozpiętość między słupami na poddaszu 4.7m, wysokość netto poddasza (do jętki, ok. 2.68m) lub parametry dachu do indywidualnych uzgodnień. Dach o jednakowym okapie. Ścianki parteru wykonane jako wzmocnione – podparcie dla stropu. Przewiązki usztywniające pomiędzy belkami dolnego pasa wiązarów.

Podłoga poddasza 

Legary (45×95) na belkach wiązarów mocowane w rozstawie 33 cm. Płytowanie podłogi frezowanymi płytami OSB 22 mm.

Ściany wewnętrzne 

Wewnętrzne ściany parteru wykonane jako wzmocnione, na ruszcie z drewna konstrukcyjnego C24 (suszone komorowo, czterostronnie strugane), płytowane obustronnie OSB – stanowiące podparcie dla stropu.

Ścianka działowa parteru z pionem kanalizacyjnym Ø110 jako pogrubiona (słupek 145).

Okna w ścianach szczytowych 

Okna typu balkonowego (2-skrzydłowe, obustronnie białe (standard) Sonarol Perfectherm
1500×2100 – 2 szt. – po jednym oknie w każdej ze ścian szczytowych). Nie obejmuje barierek (tzw. balkonu francuskiego).

Instalacje wodno-kanalizacyjne

Doprowadzenie na poddasze instalacji wodno-kanalizacyjnej (rury wyprowadzone na poddasze jako pionowe przedłużenie wybranych rur na parterze, zakończenia rur zaślepione).

Instalacje wentylacyjne

Doprowadzenie na poddasze zasilania elektrycznego (przewód w rurze instalacyjnej wyprowadzony na poddasze nad rozdzielnicą na parterze, pozostawiony zapas 5m).

Pakiet PODDASZE „ABC”
Aktualizacja 14.02.2024

UWAGI:

  • Pakiet Poddasze ABC wymaga wykonania dodatkowego fragmenty fundamentu w celu przeniesienie obciążeń ze stropu. Powyższa cena nie obejmuje fundamentu ani jego modyfikacji.
  • W przypadku realizacji fundamentu przez Inwestora na własną rękę, realizacja musi nastąpić w oparciu o przekazany przez nas rysunek oraz opis (technologia: np. bloczek betonowy murowany). Możliwe jest inne rozwiązanie zaproponowane przez projektanta adaptującego a zapewniające przeniesienie obciążeń ze stropu.
  • Uwzględniając przyszłe mieszkalne przeznaczenie poddasza i w zależności od perspektywy czasowej kiedy Inwestor planuje realizację etapu 2 (adaptacja poddasza jako mieszkalnego) proponujemy już na etapie budowy zastosować centralę wentylacyjną uwzględniającą poddasze użytkowe np ALNOR PremAir-450 (w momencie podjęcia decyzji o zakupie pakietu „Poddasze ABC” zapytaj o cenę rekuperatora).
  • Aby zapewnić dostęp do instalacji technicznych biegnących pod skosami dachu (m.in. wentylacja patrz pkt 3) należy przewidzieć włazy rewizyjne w ścianach poddasza.
  • Pakiet nie obejmuję instalacji ogrzewania ani jednostki grzewczej. Należy ją dopasować indywidualnie. 
3Pakiet PŁASKI DACH NAD GARAŻEM

 

 

Pakiet „PŁASKI DACH NAD GARAŻEM”

Dla domu Z454 GP (P)

Dostosowane wiązary dachowe

Zmianę wiązarów dachowych na wiązary o równoległych pasach górnych i dolnych (odpowiednia nośność lub parametry dachu do indywidualnych uzgodnień). Konstrukcja dachu umożliwiająca Inwestorowi wykonanie tarasu na dachu garażu z wejściem przez drzwi balkonowe z poddasza. 

Pokrycie dachu nad garażem

Pełne płytowane dachu nad garażem frezowanymi płytami OSB,

Wodoszczelne, trwałe i wysokoelastyczne pokrycie dachu stanowi warstwa polimocznika w wybranym kolorze (biały, szary, brązowy).

Obróbki blacharskie, rynny 

Obróbki blacharskie w kolorze obróbek dachu głównego.
Rynna zewnętrzna PCV (w kolorze jak pozostałe rynny) na dłuższej ścianie garażu.     

Pakiet „PŁASKI DACH NAD GARAŻEM”
Aktualizacja 14.02.2024

UWAGI:

  • Pakiet nie obejmuje wykonania balustrad.

Oto dokładne wymiary domu realGREEN Z454GP (P)

oraz minimalne wymiary działki wymagane do jego budowy
 

  realGREEN Z454GP (P) z poddaszem

Powierzchnia użytkowa/netto

117,7 / 162,8 m²

Powierzchnia zabudowy

129 m²

Kubatura

397,25 m²

Wysokość domu

6,62 m

Kąt nachylenia dachu

30 stopni

Powierzchnia dachu

143,39 m²

Wysokość ścianki kolankowej

0,56 m

Ilość pokojów

4

Technologia

Prefabrykowane panele scienne (płyty warstwowe o rdzeniu styropianowym). Przeniesienie obciążeń: konstrukcja szkieletowa.

Instalacja grzewcza w projekcie

Ogrzewanie elektryczne pompą ciepła powietrze-powietrze (klimatyzator kanałowy)

Wentylacja w projekcie

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

Energia pierwotna

68,67 kWh/m²/rok

Energia końcowa

23,01 kWh/m²/rok

 

PARTER  

Sień

4,8 m²

Hol

5,6 m²

Pokój 1

11,4 m²

Pokój 2

14,3 m²

Pokój 3

7,8 m²

Salon + Jadalnia

21,0 m²

Kuchnia

8,7 m²

Łazienka

5,7 m²

Pomieszczenie gospodarcze

3,2 m²

 

PODDASZE
(przykładowe rozmieszczenie
pokoi)
 

Łazienka

4,4 m²

Pokój 1

 14,1 m²

Pokój 2

17,5 m²

Garderoba

2,3 m²

Minimalne wymiary działki (przyczytaj uwagi poniżej)  

Szerokość

22,93 m

Długość

16,24 m

Wymiary elewacji frontowej

15,93 m

Rozmiary działki minimalnej podane na podstawie przepisów ogólnych tj. par. 12 ust. 1 Rozporządzenia WT2021 ). Uwaga! W specyficznych sytuacjach możliwe jest sytuowanie w odległości mniejszej niż powyżej podane (np. w odległości 1,5 m od granicy działki w przypadku, gdy budynek zwrócony jest w stronę granicy ścianą bez okien i bez drzwi, gdy pozwalają na to zapisy planu miejscowego) jak również w specyficznych sytuacjach konieczne jest sytuowanie budynku w odległościach większych niż podane powyżej (np. w przypadku gdy działka graniczny działką z klasyfikowaną jako leśna lub gdy na sąsiedniej działce znajduje sie budunek). Usytuowanie budynku na działce zależy m.in. od MPZP/WZ, od usytuowania względem innych budynków, od odległości od granic działki, od odległości od dróg publicznych.

Budowa z firmą Real Green jest elementem procesu budowy w "systemie zleconym" w którym formalności związane z budową znajdują się po stronie inwestora. Przed podjęciem decyzji o budowie na Państwa działce rekomendujemy konsultację usytuowania budynku z uprawnionym projektantem.

Kliknij poniżej i pobierz szczegółową dokumentację
Pobierz pliki
Galeria zdjęć

Zobacz jak wygląda nasz dom i jak możesz go urządzić

Podana prezentacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 i następnych KC.

Informacja dotycząca ogrzewania domów realGREEN pompami ciepła powietrze-powietrze 

Dobierając urządzenia do systemów ogrzewania zawartych w specyfikacji zakresu budowy Stan Deweloperski Rozszerzony v2.0x kierowaliśmy się podejściem nr 1. Prosimy mieć to na uwadze.

***

Dobierając urządzenia do systemu ogrzewania domu pompą ciepła powietrze – powietrze (klimatyzator kanałowy) można przyjąć jeden z dwóch sposobów podejścia do tego zagadnienia: 

Podejście nr 1

Na pierwszym miejscu stawiamy kwestie ekonomiczne (tj. możliwie niski koszt początkowy inwestycji oraz niskie koszty eksploatacji). Tą ścieżką dochodzimy do rozwiązań niedrogich i pracujących optymalnie przez większość czasu lecz konsekwencją może być niedobór mocy grzewczej w okresach dwucyfrowych temperatur ujemnych. Co za tym idzie  konieczność przewidzenia przez Inwestora i zastosowania dodatkowego ogrzewania, którym może być np. ogrzewanie elektryczne oporowe (maty, folie grzewcze, grzejniki naścienne, grzejniki wolnostojące itp).

Podejście nr 2

Na pierwszym miejscu stawiamy wygodę i komfort użytkowania przez cały sezon grzewczy praktycznie bez konieczności dodatkowych urządzeń grzewczych. Z takim podejściem wiąże się zastosowanie urządzeń o wyższej mocy, które są droższe (większa inwestycja początkowa) niż urządzenia w podejściu nr 1, oraz które to urządzenia przez większość czasu pracy pobierają więcej energii elektrycznej niż w podejściu nr 1. Dzięki większej mocy są w stanie dostarczyć większą ilość ciepłego powietrza w ciągu godziny, niż jednostki o niższej mocy. W przypadku zewnętrznych temperatur powyżej -5 stopni Celsjusza (występujących w 80-90% sezonu grzewczego) nie jest to potrzebne. Jednak dzięki temu w przypadku dwucyfrowych  temperatur ujemnych są w stanie (pomimo  obniżenia wydajności i sprawności w wyniku pracy w tych niskich temperaturach ) zapewnić wystarczającą ilość energii do ogrzania domu do temperatur wymaganych przez przepisy.

***

W razie potrzeby możemy zaoferować niedrogie ogrzewanie dodatkowe (w oparciu np. o naścienne grzejniki elektryczne Atlantic lub Airelec) lub zaoferować wariant z pompą ciepła zaprojektowany wg podejścia nr 2.  Dodatkowe ogrzewanie elektryczne powinno być zasilane z wydzielonych obwodów elektrycznych przewidzianych do tego celu w tablicy rozdzielczej, dlatego należy je uwzględnić na etapie uzgadniania szczegółów budowy.