Konstrukcja drewniana

Obecnie aż 20% budowanych domów w Polsce to domy drewniane. Niosą one za sobą szereg zalet, takich jak krótki czas budowy czy niska cena.

realGREEN opiera się na konstrukcji z najwyższej jakości certyfikowanego drewna świerkowego C24, dzieki czemu posiada dodatkowe zalety:

Wiązary MITEK

pozwolą szybko i sprawnie zbudować wytrzymały dach. Gotowe elementy są przywożone prosto na plac budowy, gdzie wystarczy je tylko poskładać, co bardzo przyspiesza prace i eliminuje ryzyko popełnienia błędu


Czytaj więcej

Technologie energooszczędne

realGREEN to dom energooszczędny nie tylko za sprawą paneli SIP! Oto kolejne elementy i technologie, dzięki którym Twój dom będzie tani w utrzymaniu:

  • Ciepły montaż okien i termoparapet - miejsce połączenia okna ze ścianą to tak zwane "słabe miejsce", przez które ucieka najwięcej ciepła. Termoparapet uszczelnia tę strefę i zapobiega stratom ciepła
  • Styropian grafitowy na elewacji marki Styropmin oraz styropian o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych (tak zwany Passiv)
  • Izolacja stropu za pomocą wełny celulozowej
  • System ocieplenia Thermofloc zapewniający izolację termiczną, a także ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem budynku. Ten system gwarantuje również doskonałą izolację akustyczną - nieprzyjemne hałasy z zewnątrz nie będą przedostawały się do Twojego domu

Jak to się dzieje, że realGREEN ma tak wytrzymałą konstrukcję?

Domy realGREEN charakteryzują się dużo większą wytrzymałością, niż tradycyjny dom zbudowany z pustaków czy cegieł.

Panele SIP są szczelne, sztywne i jednocześnie elastyczne. Dzięki temu dom realGREEN charakteryzuje nadzwyczajnie wysoka odporność na ogień, wiatr i mróz – to sprawi, że w swoich czterech ścianach będziesz mógł poczuć się w pełni bezpiecznie.

W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w krajach europejskich, domy zbudowane z paneli SIP stoją w nienaruszonym stanie już od ponad 50 lat. Badania pokazują, że przetrwają one więcej niż 100 lat. Możesz być pewny, że Twój dom przetrwa tak samo długo, a żadne pożary, wichury, czy mrozy nie będą mu straszne.


Technologie, które masz możliwość zastosować w swoim domu realGREEN po to, aby maksymalnie uprościć sobie życie

Rekuperacja

czyli system, który pozwala "wymienić" powietrze znajdujące się wewnątrz budynku na świeże powietrze z zewnątrz nie tracąc przy tym ciepła. Efektem jest zdrowe i świeże powietrze w domu. Oto, dlaczego warto mieć ją w swoim domu:

Czy wiesz, że…

80% wszystkich alergii wywołanych jest przez roztocza?

To mikroskopijne pajęczaki, które żywią się ludzkim naskórkiem i żyją w kurzu – w naszych zasłonach, dywanach, kocach i w pluszakach naszych dzieci. Problem roztoczy, które wywołują wyniszczającą organizm alergię, można rozwiązać poprzez utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza w domu – poniżej 60%. Taki efekt można uzyskać tylko dzięki rekuperacji.

 

Fotowoltaika

Fotowoltaika to odnawialne źródło energii, które polega na tym, że panele PV zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Jest ekologiczna i pozwala zaoszczędzić dziesiątki tysięcy złotych w perspektywie kilku lat. Oto dlaczego warto czerpać energię poprzez panele fotowoltaiczne:

Dom za taką kwotę? Jak to jest możliwe?!

Zastanawiasz się, dlaczego cena wybudowania domu realGREEN jest tak niska, w porównaniu do tradycyjnych, murowanych domów. Zobacz z czego to wynika!
 

Lekka konstrukcja


1m² ściany waży dokładnie 25 kg. To oznacza, że fundamenty pod takie budownictwo mogą być lekkie, a to obniża koszty ich załadunku, transportu i budowy.

Krótki czas wykonania

 


Dom składa się jak klocki Lego, dlatego budowa domu jest prosta, a My, dzięki naszemu doświadczeniu, budujemy dom realGREEN już w kilka tygodni, co również obniża Twoje koszty


Prosty sposób budowy


Montaż płyt wymaga dużo mniejszego nakładu pracy, niż przy domach murowanych, dlatego przy budowie domu realGREEN, koszt robocizny spada do minimum

70% mniej roboczogodzin

 


Do wybudowania domu z Paneli SIP, potrzeba 3 razy mniej pracowników budowy, niż przy domu murowanym.

Tradycyjna budowa domów wytwarza dużo odpadów z materiałów budowlanych i zużywa spore ilości wody, przez co negatywnie wpływa na środowisko. Budując dom realGREEN możemy tego uniknąć.

Przy stawianiu domu realGREEN ilość materiałów budowlanych jest dopasowana do konkretnego projektu, co stanowczo zmniejsza ilość odpadów. Cała budowa przebiega bez zużycia wody oraz nie emituje żadnych pyłów, metali ciężkich, gazów i dymów.

Dlaczego ekologia jest dla nas ważna? To przede wszystkim przyroda jest naszym domem. To środowisko, w którym żyjemy. To powietrze, którym oddychamy. My i nasi najbliżsi. Dlatego dbając o naturę, dbamy także o zdrowie swoje i tych, których kochamy.