Dom realGREEN Z454 - Domy realGREEN tanie w budowie i eksploatacji

Dom realGREEN Z454

Dom Real Green Z454 GP
4 listopada 2022
 


Dom realGREEN Z454 o prostym i uniwersalnym układzie, z podziałem na część dzienną oraz sypialną.

To parterowy dom, do którego wchodzimy przez zadaszone wejście do sieni, a z niej prosto do korytarza.Część sypialna zawiera trzy pokoje i duża łazienka. Część dzienna to salon połączony z kuchnią i jadalnią.
Taki układ pozwala na wspólne spędzanie czasu nawet w dużym, rodzinnym gronie oraz gwarantuje przestrzeń do przyjmowania gości. W salonie znajdują się drzwi tarasowe z widokiem na taras i ogród. To również idealne miejsce na spędzanie czasu z bliskimi lub relaks.

Budowę domu realGREEN Z454 realizujemy do Stanu Deweloperskiego (SD),
w cenie 279 950 zł (w tym VAT 8%).

 
1Stan Deweloperski

 

 

Dom Z454 – parter

Stan Deweloperski (SD) v2.1

Ściany konstrukcyjne zewnętrzne

Konstrukcja ściany szkieletowa wykonana z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego C24, drewno suszone komorowo, czterostronnie strugane. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej płytami OSB3 15 mm-styropian 145 mm-OSB3 15 mm. Położenie na ścianach budynku wiatroizolacji od zewnątrz. Od wewnątrz folia paroizolacyjna oraz suche tynki (płyty GK bez spoinowania) na całej powierzchni ścian konstrukcyjnych.

Elewacje

Ściany konstrukcyjne ocieplone dodatkowo od zewnątrz warstwą 50 mm styropianu EPS70 Styropmin. Siatka zbrojąca zatopiona w kleju (zakres nie obejmuje wykonania tynku cienkowarstwowego).

Strop i sufit

Konstrukcję stropu stanowią dolne pasy wiązarów dachowych z drewna konstrukcyjnego C24. Poszycie płytą OSB3 15 mm, montowana do konstrukcji stropu. Izolacja termiczna stropu wełną celulozową o gr. 240 mm. Od wewnątrz folia paroizolacyjna oraz suche tynki (płyty GK bez spoinowania) na całej powierzchni sufitu.

Ściany szczytowe

Płyta OSB zamocowana wkrętami do wiązarów zewnętrznych ustawionych na skraju ścian nośnych. Na zewnątrz styropian gr 50 mm EPS70.

Dach

Dach dwuspadowy. Konstrukcja dachu i stropu: prefabrykowane wiązary dachowe z drewna konstrukcyjnego C24. Kąt nachylenia połaci: 30 stopni. Wiązary zaprojektowane specjalnie tak, aby na poddaszu uzyskać możliwie dużą przestrzeń bez słupów i skosów. Membrana dachowa mocowana bezpośrednio do wiązarów dachowych. Kontrłaty i łaty impregnowane środkiem grzybobójczym i owadobójczym. Podbitka PCV nie objęta zakresem.

Krycie dachu

Poszycie blachodachówką Kingas Eco Plus gr. 0,5 mm w kolorze ANTRACYT (Ral 7016), z powłoką poliester mat o grubości 25 mikronów, marki Blachotrapez. Obróbki dachowe w kolorze zgodnym z kolorem pokrycia.

Rynny

Kompletne orynnowanie. Rynny i rury spustowe PCV w kolorze wybranym przez Inwestora z palety dostępnych kolorów standardowych. Średnica rynny 125 mm, rury 90 mm.

Okna

Okna i drzwi balkonowe PCV o współczynniku Uw <= 0,9 W/(m2*K). Profil standardowy 6-komorowy w kolorze białym z obu stron, pakiet 3-szybowy, system okuć rozwierno-uchylny. Szczelny montaż na ciepłym parapecie XPS z wykorzystaniem taśm: paroizolacyjnej i paroprzepuszczalnej. Parapety zewnętrzne z blachy w kolorze pokrycia dachu. Zaślepki parapetu wykonane z tworzywa PCV w kolorze zbliżonym do koloru parapetu.

Drzwi zewnętrzne

Nie objęte specyfikacją SD

 

  • Uwaga! Promocja! O ile Inwestor nie zadecyduje inaczej, drzwi zewnętrzne o standardzie ekonomicznym dostarczamy i montujemy GRATIS. Drzwi i ich montaż nie są objęte gwarancją.

Ściany wewnętrzne

Wewnętrzne ściany nośne wykonane na ruszcie z drewna konstrukcyjnego C24 (suszone komorowo, czterostronnie strugane), płytowane obustronnie OSB. Konstrukcja pozostałych ścian działowych wykonana w systemie suchej zabudowy na profilach stalowych. Izolacja akustyczna ścian działowych wełną mineralną. Suche tynki w każdym pomieszczeniu (poszycie wszystkich ścian wewnętrznych płytami GK bez spoinowania, w łazience płyty GK wilgocioodporne tzw. zielone). Drzwi wewnętrzne nie objęte zakresem SD.

Instalacje wodno-kanalizacyjne

Instalacja wykonana wg projektu wykonawczego, uzbrojenie rozdzielacza wody ciepłej i zimnej. Podprowadzenie na odpowiednią wysokość kształtek kanalizacyjnych do montażu armatury łazienkowej. Stelaż WC podtynkowy TECE H112 BASE lub podobny.

Instalacje elektryczne

Instalacja elektryczna 230V wykonana wg projektu wykonawczego. Po jednym punkcie oświetleniowym w każdym pomieszczeniu oraz po trzy gniazda. Osprzęt elektryczny serii podstawowej, w kolorze białym. Tablica rozdzielcza oraz jej spięcie. Instalacja antenowa. Instalacja alarmowa.

Instalacje wentylacyjne

Instalacja wykonana izolowanymi rurami elastycznymi wg projektu. Rozprowadzenie do punktów nawiewu świeżego powietrza oraz poboru zużytego. Zakończenie wszystkich punktów nawiewu i czerpania powietrza anemostatami. Instalacja przygotowana do podłączenia centrali rekuperacyjnej. Nie obejmuje centrali.

Specyfikacja Z454 SD v2.1
Aktualizacja 14.02.2024

Oto dokładne wymiary domu realGREEN Z454

oraz minimalne wymiary działki wymagane do jego budowy
 

  Parterowy realGREEN Z454

Powierzchnia użytkowa/netto

82,6 / 86,0 m²

Powierzchnia zabudowy

100,0 m²

Kubatura

214,9 m²

Wysokość domu

5,99 m

Kąt nachylenia Dachu

30 stopni

Powierzchnia dachu

148,2 m²

Wysokość ścianki kolankowej

0,38 m

Ilość pokojów

4

Technologia

Prefabrykowane panele scienne (płyty warstwowe o rdzeniu styropianowym). Przeniesienie obciążeń: konstrukcja szkieletowa.

Instalacja grzewcza w projekcie

Ogrzewanie elektryczne pompą ciepła powietrze-powietrze (klimatyzator kanałowy)

Wentylacja w projekcie

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

Energia pierwotna

51,41 kWh/m²/rok

Energia końcowa

26,45 kWh/m²/rok

 

Pomieszczenia  

Sień

4,8 m²

Hol

5,6 m²

Pokój

11,4 m²

Pokój

14,3 m²

Pokój

10,4 m²

Salon + Jadalnia

21,3 m²

Kuchnia

8,8 m²

Pomieszczenie gospodarcze

3,3 m²

 

Minimalne wymiary działki (przyczytaj uwagi poniżej)  

Szerokość

18,14 m

Długość

16,24 m

Wymiary elewacji frontowej

12,4 m

Rozmiary działki minimalnej podane na podstawie przepisów ogólnych tj. par. 12 ust. 1 Rozporządzenia WT2021 ). Uwaga! W specyficznych sytuacjach możliwe jest sytuowanie w odległości mniejszej niż powyżej podane (np. w odległości 1,5 m od granicy działki w przypadku, gdy budynek zwrócony jest w stronę granicy ścianą bez okien i bez drzwi, gdy pozwalają na to zapisy planu miejscowego) jak również w specyficznych sytuacjach konieczne jest sytuowanie budynku w odległościach większych niż podane powyżej (np. w przypadku gdy działka graniczny działką z klasyfikowaną jako leśna lub gdy na sąsiedniej działce znajduje sie budunek). Usytuowanie budynku na działce zależy m.in. od MPZP/WZ, od usytuowania względem innych budynków, od odległości od granic działki, od odległości od dróg publicznych.

Budowa z firmą Real Green jest elementem procesu budowy w "systemie zleconym" w którym formalności związane z budową znajdują się po stronie inwestora. Przed podjęciem decyzji o budowie na Państwa działce rekomendujemy konsultację usytuowania budynku z uprawnionym projektantem.

Kliknij poniżej i pobierz szczegółową dokumentację
Pobierz pliki
Galeria zdjęć

Zobacz jak wygląda nasz dom i jak możesz go urządzić

Podana prezentacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 i następnych KC.

Informacja dotycząca ogrzewania domów realGREEN pompami ciepła powietrze-powietrze 

Dobierając urządzenia do systemów ogrzewania zawartych w specyfikacji zakresu budowy Stan Deweloperski Rozszerzony v2.0x kierowaliśmy się podejściem nr 1. Prosimy mieć to na uwadze.

***

Dobierając urządzenia do systemu ogrzewania domu pompą ciepła powietrze – powietrze (klimatyzator kanałowy) można przyjąć jeden z dwóch sposobów podejścia do tego zagadnienia: 

Podejście nr 1

Na pierwszym miejscu stawiamy kwestie ekonomiczne (tj. możliwie niski koszt początkowy inwestycji oraz niskie koszty eksploatacji). Tą ścieżką dochodzimy do rozwiązań niedrogich i pracujących optymalnie przez większość czasu lecz konsekwencją może być niedobór mocy grzewczej w okresach dwucyfrowych temperatur ujemnych. Co za tym idzie  konieczność przewidzenia przez Inwestora i zastosowania dodatkowego ogrzewania, którym może być np. ogrzewanie elektryczne oporowe (maty, folie grzewcze, grzejniki naścienne, grzejniki wolnostojące itp).

Podejście nr 2

Na pierwszym miejscu stawiamy wygodę i komfort użytkowania przez cały sezon grzewczy praktycznie bez konieczności dodatkowych urządzeń grzewczych. Z takim podejściem wiąże się zastosowanie urządzeń o wyższej mocy, które są droższe (większa inwestycja początkowa) niż urządzenia w podejściu nr 1, oraz które to urządzenia przez większość czasu pracy pobierają więcej energii elektrycznej niż w podejściu nr 1. Dzięki większej mocy są w stanie dostarczyć większą ilość ciepłego powietrza w ciągu godziny, niż jednostki o niższej mocy. W przypadku zewnętrznych temperatur powyżej -5 stopni Celsjusza (występujących w 80-90% sezonu grzewczego) nie jest to potrzebne. Jednak dzięki temu w przypadku dwucyfrowych  temperatur ujemnych są w stanie (pomimo  obniżenia wydajności i sprawności w wyniku pracy w tych niskich temperaturach ) zapewnić wystarczającą ilość energii do ogrzania domu do temperatur wymaganych przez przepisy.

***

W razie potrzeby możemy zaoferować niedrogie ogrzewanie dodatkowe (w oparciu np. o naścienne grzejniki elektryczne Atlantic lub Airelec) lub zaoferować wariant z pompą ciepła zaprojektowany wg podejścia nr 2.  Dodatkowe ogrzewanie elektryczne powinno być zasilane z wydzielonych obwodów elektrycznych przewidzianych do tego celu w tablicy rozdzielczej, dlatego należy je uwzględnić na etapie uzgadniania szczegółów budowy.