Dom Real Green Z454 GP - Domy realGREEN tanie w budowie i eksploatacji

Dom Real Green Z454 GP

Dom realGREEN ONE
4 listopada 2022
Dom realGREEN Z454
4 listopada 2022

Przez dom Real Green Z454 GP przechodzi korytarz, który dzieli go na dwie części – sypialną i dzienną.

To parterowy dom, do którego wchodzimy przez zadaszone wejście do sieni, a z niej prosto do korytarza. Część sypialna zawiera trzy sypialnie i duża łazienka. Część dzienna to salon połączony z kuchnią i jadalnią. Dom poszerzony o garaż.
Taki układ pozwala na wspólne spędzanie czasu w dużym, rodzinnym gronie oraz gwarantuje idealną przestrzeń do przyjmowania gości. W salonie znajdują się szklane drzwi z widokiem na taras i ogród. To również idealne miejsce na spędzanie czasu z bliskimi lub, na spokojnie, z dobrą książką.

Budowę domu realGREEN Z454 GP realizujemy do Stanu Deweloperskiego(SD), wg specyfikacji poniżej, w cenie 344 100 zł (w tym VAT 8%).

 
1Stan Deweloperski

Dom Z454 GP

Stan Deweloperski (SD) v2.16

Ściany konstrukcyjne zewnętrzne

Konstrukcja ściany szkieletowa wykonana z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego C24, drewno suszone komorowo, czterostronnie strugane. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej płytami OSB3 15 mm-styropian 145mm-OSB3 15 mm. Położenie na ścianach budynku wiatroizolacji od zewnątrz. Od wewnątrz folia paroizolacyjna oraz suche tynki (płyty GK bez spoinowania) na całej powierzchni ścian konstrukcyjnych.

Elewacje

Ściany konstrukcyjne ocieplone dodatkowo od zewnątrz warstwą 50 mm styropianu EPS70 Styropmin. Siatka zbrojąca zatopiona w kleju (zakres nie obejmuje wykonania tynku cienkowarstwowego).

Strop i sufit

Konstrukcję stropu stanowią dolne pasy wiązarów dachowych z drewna konstrukcyjnego C24. Poszycie płytą OSB3 15 mm, montowana do konstrukcji stropu. Izolacja termiczna stropu wełną celulozową. Wewnątrz folia paroizolacyjna. Wewnątrz suche tynki na całej powierzchni sufitu (bez szpachlowania spoin). Garaż: strop otwarty.

Ściany szczytowe

Płyta OSB zamocowana wkrętami do wiązarów zewnętrznych ustawionych na skraju ścian nośnych. Na zewnątrz styropian gr 50 mm EPS70.

Pokrycie dachu

Konstrukcja dachu i stropu – wiązary dachowe z drewna konstrukcyjnego C24. Membrana dachowa mocowana bezpośrednio do wiązarów dachowych. Kontrłaty i łaty impregnowane środkiem grzybobójczym i owadobójczym. Pokrycie: blachodachówka Blachotrapez Kingas Eco Plus gr. 0,5 mm w kolorze Ral 7016 (antracyt) z powłoką poliester mat, gr. 25 mikronów. Podbitka PCV nie objęta zakresem.

Rynny

Kompletne orynnowanie. Rynny i rury spustowe PCV w kolorze wybranym przez Inwestora z palety dostępnych kolorów standardowych. Średnica rynny 125 mm, rury 90 mm.

Okna

Okna i drzwi balkonowe PCV o współczynniku Uw <= 0,9 W/(m2*K). Profil standardowy 6-komorowy w kolorze białym z obu stron, pakiet 3-szybowy, system okuć rozwierno-uchylny. Szczelny montaż na ciepłym parapecie XPS z wykorzystaniem taśm: paroizolacyjnej i paroprzepuszczalnej. Parapety zewnętrzne z blachy w kolorze pokrycia dachu. Zaślepki parapetu wykonane z tworzywa PCV w kolorze zbliżonym do koloru parapetu.

Drzwi zewnętrzne

Nie objęte zakresem SD.

  • Uwaga! Promocja! O ile Inwestor nie zadecyduje inaczej, drzwi zewnętrzne o standardzie ekonomicznym dostarczamy i montujemy GRATIS. Drzwi i ich montaż nie są objęte gwarancją.

Brama garażowa

Brama garażowa uchylna, nieocieplona, otwierana ręcznie. Brama klasy ekonomicznej typu Wiśniowski Novum lub zbliżona. Blacha ocynkowana, przetłoczenia pionowe niskie. Dostępne kolory: grafit (RAL 7016), brązowy (RAL 8014), biały (RAL 9016).

Ściany wewnętrzne

Wewnętrzne ściany nośne wykonane na ruszcie z drewna konstrukcyjnego C24 (suszone komorowo, czterostronnie strugane), płytowane obustronnie OSB. Konstrukcja pozostałych ścian działowych wykonana w systemie suchej zabudowy na profilach stalowych. Izolacja akustyczna ścian działowych wełną mineralną. Suche tynki w każdym pomieszczeniu (poszycie wszystkich ścian wewnętrznych płytami GK bez spoinowania, w łazience płyty GK wilgocioodporne tzw. zielone). Drzwi wewnętrzne nie objęte zakresem SDR.

Instalacja wodno – kanalizacyjna

Instalacja wykonana wg projektu wykonawczego, uzbrojenie rozdzielacza wody ciepłej i zimnej. Podprowadzenie na odpowiednią wysokość kształtek kanalizacyjnych do montażu armatury łazienkowej. Stelaż WC podtynkowy TECE H112 BASE lub podobny.

Instalacja elektryczna

Instalacja elektryczna 230V wykonana wg projektu wykonawczego. Po jednym punkcie oświetleniowym w każdym pomieszczeniu oraz po trzy gniazda. W garażu jeden punkt oświetleniowy i 2 gniazda. Osprzęt elektryczny serii podstawowej, w kolorze białym. Tablica rozdzielcza oraz jej spięcie. Instalacja antenowa. Instalacja alarmowa.

Instalacja wentylacyjna

Instalacja wykonana izolowanymi rurami elastycznymi wg projektu. Rozprowadzenie do punktów nawiewu świeżego powietrza oraz poboru zużytego. Zakończenie wszystkich punktów nawiewu i czerpania powietrza anemostatami. Instalacja przygotowana do podłączenia centrali rekuperacyjnej. Nie obejmuje centrali.

Specyfikacji Z454 GP SD v2.16
Aktualizacja 1.03.2023

Oto dokładne wymiary domu Real Green Z454 GP

oraz minimalne wymiary działki wymagane do jego budowy
Parterowy Real Green Z454 GP

Powierzchnia użytkowa/netto

82,6 / 111,1 m²

Powierzchnia zabudowy

128,9 m²

Kubatura

277,65 m³

Wysokość domu

5,99 m

Kąt nachylenia Dachu

30 stopni

Powierzchnia dachu

190,19 m²

Wysokość ścianki kolankowej

0,38 m

Ilość pokojów

4

Typ domu

SIP

Instalacja grzewcza w projekcie

Ogrzewanie elektryczne

Wentylacja w projekcie

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

Energia pierwotna

93,5 kWh/m²/rok

Energia końcowa

53,75 kWh/m²/rok

Propozycje materiałowe

  • Ściany: stropy SIP
  • Dach: blachodachówka, papa biutmiczna, blacha, gont
Pomieszczenia

Sień

5,1 m²

Hol

6,3 m²

Pokój

11,8 m²

Pokój

14,0 m²

Pokój

10,2 m²

Salon + Jadalnia

21,5 m²

Kuchnia

8,3 m²

Garaż

20,8 m²

Pomieszczenie gospodarcze

3,4 m²

Pomieszczenie gospodarcze

4,3 m²

Minimalne wymiary działki

Szerokość

21,93 m

Długość

16,24 m

Rozmiary działki minimalnej podane na podstawie przepisów ogólnych tj. par. 12 ust. 1 Rozporządzenia WT2021 ). Uwaga! W specyficznych sytuacjach możliwe jest sytuowanie w odległości mniejszej niż powyżej podane (np. w odległości 1,5 m od granicy działki w przypadku, gdy budynek zwrócony jest w stronę granicy ścianą bez okien i bez drzwi, gdy pozwalają na to zapisy planu miejscowego) jak również w specyficznych sytuacjach konieczne jest sytuowanie budynku w odległościach większych niż podane powyżej (np. w przypadku gdy działka graniczny działką z klasyfikowaną jako leśna lub gdy na sąsiedniej działce znajduje sie budunek). Usytuowanie budynku na działce zależy m.in. od MPZP/WZ, od usytuowania względem innych budynków, od odległości od granic działki, od odległości od dróg publicznych.

Budowa z firmą Real Green jest elementem procesu budowy w "systemie zleconym" w którym formalności związane z budową znajdują się po stronie inwestora. Przed podjęciem decyzji o budowie na Państwa działce rekomendujemy konsultację usytuowania budynku z uprawnionym projektantem.

Galeria zdjęć

Zobacz jak wygląda nasz dom i jak możesz go urządzić

Podana prezentacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 i następnych KC.

Informacja dotycząca ogrzewania domów realGREEN pompami ciepła powietrze-powietrze 

Dobierając urządzenia do systemów ogrzewania zawartych w specyfikacji zakresu budowy Stan Deweloperski Rozszerzony v2.0x kierowaliśmy się podejściem nr 1. Prosimy mieć to na uwadze.

***

Dobierając urządzenia do systemu ogrzewania domu pompą ciepła powietrze – powietrze (klimatyzator kanałowy) można przyjąć jeden z dwóch sposobów podejścia do tego zagadnienia: 

Podejście nr 1

Na pierwszym miejscu stawiamy kwestie ekonomiczne (tj. możliwie niski koszt początkowy inwestycji oraz niskie koszty eksploatacji). Tą ścieżką dochodzimy do rozwiązań niedrogich i pracujących optymalnie przez większość czasu lecz konsekwencją może być niedobór mocy grzewczej w okresach dwucyfrowych temperatur ujemnych. Co za tym idzie  konieczność przewidzenia przez Inwestora i zastosowania dodatkowego ogrzewania, którym może być np. ogrzewanie elektryczne oporowe (maty, folie grzewcze, grzejniki naścienne, grzejniki wolnostojące itp).

Podejście nr 2

Na pierwszym miejscu stawiamy wygodę i komfort użytkowania przez cały sezon grzewczy praktycznie bez konieczności dodatkowych urządzeń grzewczych. Z takim podejściem wiąże się zastosowanie urządzeń o wyższej mocy, które są droższe (większa inwestycja początkowa) niż urządzenia w podejściu nr 1, oraz które to urządzenia przez większość czasu pracy pobierają więcej energii elektrycznej niż w podejściu nr 1. Dzięki większej mocy są w stanie dostarczyć większą ilość ciepłego powietrza w ciągu godziny, niż jednostki o niższej mocy. W przypadku zewnętrznych temperatur powyżej -5 stopni Celsjusza (występujących w 80-90% sezonu grzewczego) nie jest to potrzebne. Jednak dzięki temu w przypadku dwucyfrowych  temperatur ujemnych są w stanie (pomimo  obniżenia wydajności i sprawności w wyniku pracy w tych niskich temperaturach ) zapewnić wystarczającą ilość energii do ogrzania domu do temperatur wymaganych przez przepisy.

***

W razie potrzeby możemy zaoferować niedrogie ogrzewanie dodatkowe (w oparciu np. o naścienne grzejniki elektryczne Atlantic lub Airelec) lub zaoferować wariant z pompą ciepła zaprojektowany wg podejścia nr 2.  Dodatkowe ogrzewanie elektryczne powinno być zasilane z wydzielonych obwodów elektrycznych przewidzianych do tego celu w tablicy rozdzielczej, dlatego należy je uwzględnić na etapie uzgadniania szczegółów budowy.